• -100,00 Kč

Večerní sláva Wiederhausera - Jiří Maršálek

260,00 Kč
160,00 Kč Sleva 100,00 Kč
S DPH

Psychologicko-filozofický příběh na pomezí mimetického textu a lehké perzifláže potěší a pobaví nejen ctitele Maupassanta, Sartra či Ladislava Klímy.

Více info ▼

Počet

Ironicko-filozofický příběh na pomezí mimetického textu a lehké perzifláže potěší a pobaví nejen ctitele Maupassanta, Sartra či Ladislava Klímy.

Ve vyprávění životního příběhu hlavní postavy – Tomáše –, odkrývajícího a reflektujícího s cynickou sebeironií a šokující otevřeností v průběhu rodinného večírku své hvězdné i trapné, komické i fatálně tragické zážitky z minulých let, kdy o něm příbuzní nic nevěděli, nalézáme celou řadu odkazů a ozvěn klasiků světové beletrie i filozofie, kteří ve své době bořili zažité konvence a překračovali společenská tabu.

A i díky silně archaizované stylistice má čtenář občas pocit, jako by se propadl mezi řádky hluboko časem, a to nejen mezi literární bouřliváky na přelomu 19. a 20 století, ale možná i ještě dále, až kamsi do časů Nebezpečných známostí Choderlose de Laclose či libertinsko-filozofických hrátek markýze de Sade.

Jde jen o dráždivou literární hříčku, či o text, který se ve skutečnosti tímto netradičním způsobem obrací ke čtenáři s čímsi podstatnějším? To již ponecháváme k úsudku laskavému čtenáři samotnému...

2000028
9 ks

Parametry

Název knihy
Večerní sláva Wiederhausera
Autor
Jiří Maršálek
Žánr
drama, psychologie, filozofie
Stran
120
Vazba
V2 - měkké desky, lepená brožura oříznutá po třech stranách
Šířka
145 mm
Výška
205 mm
Hloubka
11
Hmotnost
160
Grafický design obálky
Peter Kušnírik
Ilustrace na obálce
Martin Mesároš
Ilustrace černobílé
8
Ilustrátor
Martin Mesároš
Vydavatel
Formal Group
Pořadí publikace
30.
Vydání
1.
Měsíc vydání
11
Rok vydání
2019
ISBN
978-80-88287-30-8

Mohlo by vás také zajímat