O nás

Naše společnost

Stanislav Hudský

„Kniha je společnou cestou autora i čtenáře.“

Vznik vydavatelství a umělecké školy ArtPorte inicioval v roce 2016 Stanislav Hudský, spisovatel a člověk s více jak třicetiletou praxí v těch největších českých vydavatelstvích časopisů (např. Elle, Burda, Premiere, Marianne, Maxim apod.), knižních nakladatelstvích (Grada, Naše vojsko aj.) a reklamních agenturách (Ammirati Puris Lintas). Jako výtvarný či literární redaktor je uveden v tirážích více jak 500 knih, jeho rukama prošlo na tisíce rukopisů. V roce 2018 odkoupil většinový podíl společnosti a dnes je jejím jediným majitelem.

Hlavní činností společnosti ArtPorte je:

• Vydávání a distribuce knih a e-knih
• Pořádání literárních, scénáristických a dalších uměleckých kurzů
• Lektorace nových textů na nejvyšší úrovni za pomoci týmu zkušených lektorů i vlastního literárního softwaru
• Literární server Spisovatelské listy

Náš tým

Náš tým

„Dobré knížky jsou náš život i cíl.“

Náš tým je tvořen především zkušenými profesionály, kteří jsou nejen literárními nadšenci a vášnivými čtenáři, ale nezřídka i známými autory, pořadateli literárních akcí a sborníků, filmovými scénáristy, blogery, popularizátory literárních projektů, lektory apod. Za všechny můžeme uvést třeba jména jako MgA. Miloš Cajthaml, JUDr. Scarlett Rauschgoldová, Stanislav Hudský či David Pillow.

Protože redakční práce vyžaduje často mnohahodinové či několikadenní soustředění, je naše společnost vybudována především na domácí práci mnoha externistů, ale s autory i čtenáři jsme v živém osobním kontaktu na všemožných literárních akcích, jichž se rádi a aktivně zúčastňujeme, a snažíme se, aby naše součinnost s autory byla spoluprací nejen bytostných profesionálů, ale i skutečných přátel.

Naši partneři

Naši partneři

„Knihám našich autorů otevíráme celý svět.“

Distribuujeme knihy prostřednictvím největších českých distribučních společností, jako jsou Euromedia (paláce knih Luxor, Knižní klub) a Kosmas.

Naše publikace naleznete na pultech stovek knihkupectví a v nabídce stovek knižních e-shopů nejen v České republice, ale i na Slovensku.

Nejkvalitnější tituly naši distributoři často samostaně inzerují vlastními marketingovými akcemi.

Všechny naše knihy i e-knihy aktivně propagujeme na našem facebooku a dalších sociálních sítích, kde jsme v bezprostředním kontaktu i s našimi čtenáři.

Vybraným autorům dáváme prostor na našem literárním serveru Spisovatelské listy, které najdete též na facebooku.