• -100,00 Kč

S Púem na cestě poznání - Radek Meiner

249,00 Kč
149,00 Kč Sleva 100,00 Kč
S DPH

Skvělá poeticko-filozofická knížka (inspirovaná bestsellerem „Pú a Tao“ Benjamina Hoffa), v níž se Medvídek Pú stává naším průvodcem na cestě poznání.

Více info ▼

Počet

Skvělá poeticko-filozofická knížka (inspirovaná bestsellerem „Pú a Tao“ Benjamina Hoffa), v níž se Medvídek Pú stává naším průvodcem na cestě poznání.

Když byla v roce 1926 vydána první knížka Alana Alexandera Milneho „Medvídek Pú“, nikdo netušil, že právě vychází jeden z největších dětských bestsellerů v historii. Ale Pú není pouze zábavnou či komickou postavičkou. Milnemu se totiž povedlo obdařit svou knihu nejen půvabnou poetikou prostoty a čistoty přemýšlení dětského světa s jeho přímočarým a lehce absurdním humorem, ale knížka pod vším svým vtipem a zdánlivou jednoduchostí skrývá i pozoruhodné myšlenky a postoje, které inspirovaly některé filozofy k úvahám nad hlubšími přesahy knihy. A poté, co se Radek Meiner seznámil s dílem Benjamina Hoffa „Pú a Tao“, rozhodl se pro svého syna i další čtenáře napsat knížku, v níž se Pú stává průvodcem na cestě poznání.

Pú nám v této knížce ukazuje, jak se zamyslet sami nad sebou, nad tím, co a jak děláme, jak uvažujeme a na co myslíme. Radí, jak opustit zaběhnuté stereotypy a představy a také jak se zbavit strachu a obav, které si sami vytváříme ve své mysli. Naučí nás chápat skrytý význam událostí v našem životě a vědomě žít v přítomnosti. Současně nám odkrývá symboliku mnohých dějů z původní Milneho knihy a ukazuje, jak se člověk postupně mění a stává se moudřejším a svobodnějším.

Vydejme se tedy společně s Púem na cestu poznání, a naučme se nejen porozumět sobě samým a žít v přítomnosti, ale i pochopit, co je v životě opravdu důležité.

Vtipnými i přemýšlivými kolážemi, inspirovanými dobovými ilustracemi Ernesta H. Sheparda, knihu doprovodil Stanislav Hudský.

2000010
4 ks

Parametry

Název knihy
S Púem na cestě poznání
Autor
Radek Meiner
Edice
Sophia
Svazek v edici
1.
Stran
144
Vazba
V8a - pevné desky, papírový potah (eventuelně s laminem), bez přebalu
Šířka
105
Výška
148
Hloubka
9
Hmotnost
194
Grafický design obálky
Stanislav Hudský
Ilustrace na obálce
Stanislav Hudský
Ilustrace černobílé
6
Ilustrátor
Stanislav Hudský
Literární redakce
Stanislav Hudský
Vydavatel
Beletris
Vydání
1.
Rok vydání
2016

Mohlo by vás také zajímat