Literární kurz pro začátečníky

6 500,00 Kč
S DPH

5. 10. 2023 – 23. 11. 2023

Základy profesionálního psaní beletrie

Intenzivní dvouměsíční kurz – 8 dvouhodinových lekcí

Každý čtvrtek od 18:00 na adrese: Uruguayská 178/5, 120 00 Praha 2

Pro všechny autory, kteří chtějí získat základy profesionálního psaní, od výběru vhodné ideje, přes vytvoření přitažlivé fabule až k její realizaci v kvalitním syžetu.

V průběhu kurzu je třeba počítat s tím, že od autorů se bude očekávat intenzivní domácí tvorba, tedy krom času na kurz je nutné mít navíc vyhrazeno alespoň cca 8 hodin v týdnu na tvorbu textů, s nimiž se bude v kurzu dále pracovat.

Chtěli byste jiný datum či čas?
Zavolejte nám, zkusíme Vám domluvit „kurz na míru“!

Více info ▼

Počet

Literární kurz: začátečníci

5. 10. 2023 – 23. 11. 2023

Základy profesionálního psaní beletrie

Intenzivní dvouměsíční kurz – 8 dvouhodinových lekcí

Každý čtvrtek od 18:00 na adrese: Uruguayská 178/5, 120 00 Praha 2 (5 minut od zastávky Náměstí Míru, 9 minut metrem na autobusové nádraží Forenc, 7 minut metrem na Hlavní nádraží)

Lektor: Stanislav Hudský

Certifikát: Osvědčení o absolvování kurzu Historická a fantastická próza pro pokročilé s uvedením témat jednotlivých lekcí. Vydává se jen účastníkům, kteří fyzicky absolvovali všechny lekce.

BONUS: Z každého kurzu bude vybrán lektorem jeden text, který bude (pokud bude autor chtít) publikován jako oficiální e-kniha (s vlastním ISBN), v případě mimořádně zajímavých textů může být text publikován i jako kniha tištěná s distribucí po celé ČR.

Obsah kurzu (učební osnova): ZDE

Co je cílem kurzu: Po absolvování kurzu by měl mít autor rozepsánu anebo i napsánu koncepční sbírku povídek, či román, přičemž by měl mít již jasnou představu nejen o celku díla, jeho dramatické klenbě a výstavbě jednotlivých jeho částí, ale i základní profesionální znalosti, s nimiž může dílo zdárně dotáhnout do stavu vhodného k jeho publikování.

Věk účastníků kurzu je omezen dosažením minimálně 15 let, je však třeba počítat s tím, že jde o velmi intenzivní kurz, nabitý informacemi, který má de facto vysokoškolskou úroveň a pro účastníky pod 17 let bude takřka jistě příliš náročný.

Pro koho je kurz určen: Pro všechny autory, kteří chtějí získat základy profesionálního psaní, od výběru vhodné ideje, přes vytvoření přitažlivé fabule až k její realizaci v kvalitním syžetu, dále základní znalosti o dramatické výstavbě celku díla i jeho jednotlivých částí, tvorbě charakterů, dialogů a popisů, práci s literárními figurami, s dynamikou textu (zrychlování, zpomalování děje), a dozvědět se i různé tipy a triky, kterými mohou zvýšit kvalitu a působivost svých textů.

V průběhu kurzu je třeba počítat s tím, že od autorů se bude očekávat intenzivní domácí tvorba, tedy krom času na kurz je nutné mít navíc vyhrazeno alespoň cca 8 hodin v týdnu na tvorbu textů, s nimiž se bude v kurzu dále pracovat.

Pro koho NENÍ kurz určen: Kurz není vhodný pro autory, kteří již mají hotový text a jen ho chtějí vylepšovat. Jejich závislost na již hotové věci by pro ně totiž byla v rámci kurzu velkým handicapem. Je ovšem možné mít již přichystané nějaké téma či ideu. Kurz také není vhodný pro autory, kteří si nedokáží vyšetřit alespoň osm hodin týdně na psaní. Již od třetí lekce se totiž bude pracovat s jejich konkrétními texty. A do třetice není kurz příliš vhodný pro autory, kteří již absolvovali nějaký literární obor na vysoké škole, protože se často bude hovořit i o naprostých základech psaní, např. správném psaní uvozovek apod. Nikdy sice neuškodí si základy opět trochu „prosvištět“, ale mohli by se někdy nudit, a proto těmto autorům doporučujeme zvážit, zda by pro ně nebyl vhodný spíše nějaký z našich kurzů pro pokročilé.

Podmínka kurzu: Součástí obchodních podmínek a smlouvy při objednání kurzu je souhlas s bodem 28.5., chránícím osobní údaje, autorská práva, informace a zdroje ostatních účastníků a lektorů kurzu.

2000007
8 ks

Mohlo by vás také zajímat