Kurz filmové a televizní scenáristiky a dramaturgie

6 500,00 Kč
S DPH

4. 10. 2023 – 22. 11. 2023

Jak napsat profesionální scénář

Intenzivní dvouměsíční kurz – 8 dvouhodinových lekcí

Každou středu od 18:00 na adrese: Uruguayská 178/5, 120 00 Praha 2

Pro všechny začátečníky, kteří se zajímají o audiovizuální média a chtějí získat základy k vytvoření filmového či TV scénáře, od námětu přes treatment, filmovou povídku až ke scénáři, a základní znalosti o dramatické výstavbě celku díla i jeho jednotlivých částí, o tvorbě charakterů, dialogů, popisů akcí, práci s postavami, s dynamikou atd.

V průběhu se od autorů očekává intenzivní domácí tvorba, krom času na kurz je nutné mít vyhrazeno alespoň cca 8 hodin v týdnu na tvorbu textů, s nimiž se bude dále pracovat.

Chtěli byste jiný datum či čas?
Zavolejte nám, zkusíme Vám domluvit „kurz na míru“!

Více info ▼

Počet

Kurz filmové a televizní scenáristiky a dramaturgie

4. 10. 2023 – 22. 11. 2023

Jak napsat profesionální scénář

Intenzivní dvouměsíční kurz – 8 dvouhodinových lekcí

Každou středu od 18:00 na adrese: Uruguayská 178/5, 120 00 Praha 2 (5 minut od zastávky Náměstí Míru, 9 minut metrem na autobusové nádraží Forenc, 7 minut metrem na Hlavní nádraží)

Lektor: Miloš Cajthaml

Certifikát: Osvědčení o absolvování kurzu Filmová a televizní scenáristika a dramaturgie s uvedením témat jednotlivých lekcí. Vydává se jen účastníkům, kteří fyzicky absolvovali všechny lekce.

BONUS: Na základě doporučení lektora bude jeden z textů (případně i více), pokud bude autor souhlasit, nabídnut profesionálním TV či filmovým složkám.

Obsah kurzu (učební osnova): ZDE

Co je cílem kurzu:

1. Po absolvování kurzu by měl mít absolvent základní znalosti jak napsat scénář pro filmové či televizní zpracování, měl by mít základní znalosti o tom, co je filmová či televizní dramaturgie, měl by být schopen vyhodnotit nosnost vybraného tématu a napsat etapy vedoucí k vytvoření filmového či TV scénáře (různé metráže).

2. Absolvent kurzu by měl být schopen na základní profesionální úrovni rozpoznat u nabídnutého textu přítomnost či absenci bazálních stavebních prvků scénáře, jejich funkčnost, působivost a kvalitu.

3. Absolvent kurzu by měl být schopen dramaturgicky zhodnotit scénář (i jen jeho etapy) a doporučit řešení.

Věk účastníků kurzu je omezen dosažením minimálně 15 let, je však třeba počítat s tím, že jde o velmi intenzivní kurz, nabitý informacemi, který má de facto vysokoškolskou úroveň a pro účastníky pod 17 let bude takřka jistě příliš náročný.

Pro koho je kurz určen:

Pro všechny začínající autory, kteří se zajímají o audiovizuální média a kteří chtějí získat základy k vytvoření filmového či TV scénáře, od námětu přes treatment, filmovou povídku až k literárnímu scénáři, kteří chtějí získat základní znalosti o dramatické výstavbě celku díla i jeho jednotlivých částí, o tvorbě charakterů, dialogů, popisů akcí, práci s postavami, s dynamikou příběhu atd.

Filmy doporučované lektorem jsou většinou filmy náročné, umělecké, vesměs kategorie A.

V průběhu kurzu je třeba počítat s tím, že od účastníků se bude očekávat intenzivní domácí tvorba, tedy je nutné mít krom času na kurz vyhrazeno alespoň cca 8 hodin v týdnu jednak na tvorbu textů a jednak na shlédnutí doporučených filmů, s nimiž se bude v kurzu dále pracovat.

Pro koho NENÍ kurz určen: Kurz není vhodný pro autory, kteří již mají nějaký hotový text a jen ho chtějí vylepšovat. Jejich závislost na již hotové věci by pro ně totiž byla v rámci kurzu velkým handicapem. Je ovšem možné mít již přichystané nějaké téma či ideu. Kurz také není vhodný pro autory, kteří si nedokáží vyšetřit alespoň osm hodin týdně na psaní. Již od druhé lekce se totiž bude pracovat s jejich konkrétními texty. A do třetice není kurz příliš vhodný pro autory, kteří již absolvovali nějaký filmový obor na vysoké škole, protože se často se bude hovořit i o naprostých základech psaní scénáře.

Podmínka kurzu: Součástí obchodních podmínek a smlouvy při objednání kurzu je souhlas s bodem 28.5., chránícím osobní údaje, autorská práva, informace a zdroje ostatních účastníků a lektorů kurzu.

2000009
7 ks

Mohlo by vás také zajímat